fbpx

Co to wizytówka NAP? Jak może pomóc w SEO Lokalnym?

Wizytówki NAP - Przykładowy Obrazek

Czym są wizytówki NAP? Wizytówka NAP to internetowa wizytówka firmy. Nazwa pochodzi od angielskich słów Name, Address, Phone Number. W skrócie oznacza to po prostu nazwę firmy, adres i numer telefonu, czyli podstawowe dane kontaktowe przedsiębiorstwa. Czasem dodawane są również inne dane takie jak adres strony internetowej. Są to informacja o firmie i jej ofercie. Wizytówki NAP są zwykle stosowane, podczas procesu pozycjonowania lokalnego.

Dlaczego warto pozyskiwać wizytówki NAP?

Pomagają one jako kluczowy czynnik rankigowy w SEO ponieważ są one rozpoznawalne przez roboty Google. Korzysta na tym zwłaszcza pozycjonowanie lokalne, ponieważ klientom łatwiej jest znaleźć firmę w internecie, gdy znajduje się ona na wielu stronach internetowych. Klienci i zleceniodawcy łatwo zobaczą nazwę, adres i numer telefonu, mogą być wtedy bardziej skłonni je zapamiętać lub nawet od razu skontaktować się z firmą.

Strony na których warto umieścić wizytówkę NAP

 • PanoramaFirm
 • Targeo
 • Cylex
 • PKT
 • BusinessFinder
 • MisterWhat
 • Terazotwarte
 • Firmy.net
 • Yellowpages

Jaki wpływ wizytówki NAP mają na SEO?

Jeśli prowadzisz biznes lokalny, ważne jest, aby upewnić się, że NAP posiada spójne dane firmowe we wszystkich wpisach online i materiałach marketingowych. Pomaga to robotom Google w zwiększeniu wiarygodności firmy w Internecie, a także informuje Google, że firma jest prawdziwa i zasługuje na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Biznesowy NAP jest kluczowym elementem optymalizacji dla wyszukiwarek (SEO). Umieszczając NAP na różnych stronach internetowych, możemy pozyskać linki do serwisu. Pomaga to budować autorytet swojej firmy zarówno w oczach klientów, jak i robotów Google.

Przykładowa Wizytówka NAP

Wizytówka NAP firmy RIIOR Media na stronie Panorama Firm

O czym pamiętać tworząc Wizytówki NAP?

Przy tworzeniu wizytówek NAP należy pamiętać o tym że są one integralną częścią strategii dla lokalnego SEO. Poniżej mamy klika wskazówek, które pozwolą Ci tworzyć skuteczne wizytówki NAP.

Spójność danych w wizytówkach NAP

Warto się się upewnić, że NAP jest spójny we wszystkich wpisach internetowych i materiałach marketingowych, w tym na stronie internetowej, w Google My Business oraz na profilach w mediach społecznościowych. Posiadanie spójnego NAP pomoże zbudować autorytet Państwa strony w wyszukiwarkach i może pomóc w uzyskaniu wyższej pozycji w wyszukiwaniach lokalnych. Spójne powinny być następujące dane:

 • Adres strony firmowej
 • Dane adresowe
 • Telefon
 • Nazwa

Unikalne opisy wizytówek NAP

Przygotuj unikalne opisy do wizytówek. Należy opisać swoją działalność w sposób jasny i zwięzły, ale nie powielać informacji, które już znajdują się na stronie internetowej. Roboty indeksujące Google mogą obniżyć pozycję strony w rankingu, jeżeli okaże się, że próbujesz sztucznie podnieść swoją pozycję w wyszukiwarce poprzez duplikację treści i spam.

Taka sama nazwa firmy w wizytówce NAP

Dobrą praktyką jest zachowanie takiej samej nazwy firmy w każdej wizytówce NAP. Ta spójność pomaga w lokalnym SEO, ponieważ roboty Google w łatwiejszy sposób rozpoznają firmę. Dlatego posiadanie tej samej nazwy na wszystkich platformach wzmocni obecność przedsiębiorstwa w Internecie.

 • Sklep Spożyczy u Ani – Anna Kowalska
 • Sklep Spożywczy u Ani
 • Sklep u Ani – Anna Kowalska

Rekomendujemy wybrać jedną nazwę firmy dla każdej wizytówki NAP.

Pozyskuj linki z wizytówek NAP

Większość stron, które zawierają wizytówki pozwalają pozyskać z nich również link prowadzący do serwisu. Wizytówka NAP to świetna okazja, aby uzyskać link z strony internetowej o wysokim autorytecie dla robotów Google. Staraj się wybierać właśnie takie strony, które na to pozwalają!

Zdobywaj opinie w wizytówkach NAP od twoich klientów!

Trudno jest rozpocząć działalność, a jeszcze trudniej utrzymać dobrą reputację w miarę rozwoju. W tym miejscu z pomocą przychodzą wizytówki NAP – oferują one szybki i łatwy sposób, aby klienci mogli zostawić opinię o swoich doświadczeniach z firmą. Mając dużo dobrych recenzji w serwisach takich jak Panorama Firm, czy Targeo można naprawdę pomóc firmie zabłysnąć, nie tylko w oczach Google, ale również klientów.

Czy powinieś pozyskiwać wizytówki NAP?

Jeśli szukasz przewagi w lokalnym marketingu internetowym, wizytówki NAP mogą być rozwiązaniem. Nie tylko pomogą one poprawić SEO i ogólną obecność twojej strony w sieci, ale mogą też zwiększyć pewność i zaufanie klientów. Jeśli nie masz czasu lub wiedzy, jak stworzyć ciekawe i angażujące wizytówki, skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy ci zacząć pracę nad tym elementem twojej strategii marketingowej.