fbpx

Kim jest Lokalny Przewodnik Google?

Google Local Guide - Obrazek

Lokalni przewodnicy Google to społeczność ekspertów i entuzjastów. Razem pracują nad różnymi zadaniami, takimi jak dodawanie nowych treści do Map Google, aktualizowanie zdjęć i miejsc, pisanie recenzji i wiele innych. Jako pierwsi otrzymują dostęp do nowych narzędzi, produktów czy zaproszenia na różne wydarzenia organizowane przez Google.

Poziomy lokalnych przewodników Google

Po zgromadzeniu pewnej liczby punktów przewodnicy mogą awansować na wyższe poziomy. Jest ich dziesięć; każdy lokalny przewodnik Google zaczyna od stopnia pierwszego. Sposób funkcjonowania ów systemu jest dość skomplikowany, jednak można sprowadzić go do zasady: im więcej zadań wykonasz w Mapach Google, tym szybciej wskoczysz na wyższy poziom i zdobędziesz kolejne.

Plakietki dla Google Local Guide

Punkty dla przewodników Google

Local Google Guides otrzymują punkty za dodawanie treści na mapach, pisanie recenzji czy nawet publikowanie zdjęć. Przyznając je, Google bierze pod uwagę zarówno ich jakość i ilość, jak i różnorodność, np. liczbę nowego miejsca.

Opinie

Google nagradza użytkowników poprzez przyznawanie im punktów za dodawanie opinii dla firm i miejsc na mapach Google. Mapki Google posiadają rozbudowany system recenzji Google, który od lat wspomaga użytkowników szukających opinii na temat różnych miejsc.

Dodawanie opinii do Google Maps jako Lokalny Przewodnik Google.

Oceny

Punkty można uzyskać również wystawianie ocen różnym miejscom. Lokalny przewodnik Google może umieścić ocenę restauracji, czy sklepowi z którego usług skorzystał, dzięki czemu takie miejsce może znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania map Google.

Dodawanie nowych ocen do wizytówki firmy w Google Maps

Treści Multimedialne (zdjęcia filmy) – dodaj jako lokalny przewodnik Google!

Lokalny przewodnik Google może dodać do wizytówki firmy, lub lokalizacji miejsca film, lub zdjęcie za które również można dostawać dodatkowe punkty.

Korzyści dla lokalnych przewodników Google

Lokalnym Przewodnikom Google przysługują wspaniałe korzyści, w tym wczesny dostęp do premier produktów Google i specjalnych wydarzeń Google. Lokalni Przewodnicy Google mogą też zadawać pracownikom Google pytania dotyczące Map Google za pośrednictwem poczty elektronicznej lub hangoutów. Korzyści lokalnego przewodnika na tym się nie kończą, warto dodawać informacje, że nasze opinie więcej znaczą w mapach google miejsce ich wyświetlania się jest wyżej. Widzimy więc, że Google nagradza specjalnymi przywilejami, które są można uzyskać za konkretne działania.

Jak zostać lokalnym przewodnikiem Google?

Przewodnicy Google zgłaszają się do programu Google Maps muszą:

  • Utworzyć konto Google lub posiadać aktywne konto Google.
  • Odwiedzić stronę lokalnych przewodników.
  • Wybrać miasto i obszar w którym chcą działać.
  • Zaakceptować warunki dołączenia do programu.

Wtedy można zostać lokalnym przewodnikiem google. Kolejno wykonując zadania na Mapach Google i zdobywając punkty. Google weryfikuję każdą aplikację i decyduje, kto kwalifikuje się do programu. Lokalny przewodnik Google Maps zyskuje większe zaufanie w kontekście recenzji i może skutecznej pomagać innym użytkownikom.

Status lokalnego przewodnika – jak sprawdzić?

Lokalni Przewodnicy Google mogą sprawdzić swoją aktywność w Mapach Google za pośrednictwem Map Google. Wystarczy wejść na Google Maps będąc zalogowanym na swoje konto Google, a następnie rozwinąć menu widoczne po lewej stronie ekranu i wejść do sekcji „Twój wkład”, aby zobaczyć przegląd swoich wkładów. Zostać lokalnym przewodnikiem Google może każdy i w ten sposób działamy w proces ulepszania map i dodajemy informacje dla innym użytkownikom dla danej lokalizacji.

Utrata punktów dla lokalnych przewodników

Google nie próbuje cię karać jeżeli opinia nie będzie zgodna z prawdą, ale chce, aby twoja wiedza o Map Google była coraz lepsza. Robotom Google zależy, aby użytkownicy Map Google byli ekspertami i wiedzieli takie rzeczy jak: czy firma jest zamknięta w niedziele, jakie ma godziny pracy i gdzie znaleźć parking dla niepełnosprawnych przy sklepie. Firma Google nagrodzi Cię większą liczbą punktów im bardziej przyczyniasz się do rozwoju Map Google. Google nie będzie również zabierać punktów za złe recenzje, jeśli dokonasz edycji, dodając informacje lub poprawisz coś w Google Maps.

Rezygnacja z programu dla lokalnych przewodników?

Nie musisz być przez całe życie lokalnym przewodnikiem Google. Firma Google jeszcze nie ułatwiła użytkownikom rezygnacji z programu i całość jest w trakcie aktualizacji. Wcześniej można było zrezygnować w prosty sposób, należało zalogować się na swoje konto Google, przejść do „ustawień”, kliknąć na przycisk – „zrezygnuj z programu”. Obecnie wymagane jest przejście na specjalną stronę gdzie można wypisać się z programu.

https://www.google.com/localguides/optout

Projekt lokalnych przewodników – Czy warto?

Dla tych, którzy pasjonują się Mapami Google, Google stworzyło system motywacyjny, który daje im wczesny dostęp do nowych funkcji Google, ekskluzywne spotkania z pracownikami Google, a także możliwość publicznego wyróżnienia ich wkładu w Mapy Google. Warto więc spróbować działać i rozbudowywać treści w swojej okolicy.