fbpx

Audyt SEO

Czym jest audyt SEO?

Zakładasz stronę internetową, ale nie wiesz, od czego powinieneś zacząć? A może już prowadzisz biznes w internecie, jednak nie widzisz żadnych postępów? Sprzedaż stoi w miejscu, ruch na stronie spada, a Ty kompletnie nie rozumiesz, dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzią na te pytania może być SEO, a co za tym idzie – również i audyt SEO. Sprawdź, czym jest i co wchodzi w jego zakres!

Pozycjonowanie Stron Obrazek Pomocniczy

Audyt SEO jest kompleksową analizą strony internetowej – czynników mających wpływ na zajmowaną przez nią pozycję w wyszukiwarce. To dokument, w którym znajdują się najważniejsze informacje o stanie witryny i zalecenia dotyczące sposobu jej późniejszej optymalizacji. W związku z tym często mówi się, że audyt strony www powinien być przeprowadzany na początku wszystkich działań związanych z procesem pozycjonowania. Powinien, ale nie musi. 

Zlecenie przeprowadzenia SEO audytu jest dobrym rozwiązaniem dla każdego, komu zależy na tym, by jego witryna była lepiej widoczna. Wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania wiąże się z większym zainteresowaniem potencjalnych klientów. Ono z kolei z reguły oznacza lepszą sprzedaż – a to właśnie na niej nam zależy.

Można zatem stwierdzić, że dobrze przeprowadzony audyt SEO strony www przyda się na każdym etapie drogi związanej z pozycjonowaniem – zarówno na początku, jak i w jej trakcie. A w jakich sytuacjach może okazać się wprost konieczny? 

 • Właśnie stworzyłeś swoją stronę internetową. Audyt wskaże właściwy kierunek, w jakim powinna iść optymalizacja witryny.
 • Przeprowadziłeś migrację strony. Zmiana domeny, adresu, wszelkie ingerencje w szablon czy strukturę – to wszystko może mieć wpływ na widoczność strony www.
 • Nie widzisz efektów działań związanych z pozycjonowaniem. Profesjonalnie przeprowadzony audyt pomoże znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy oraz wskaże Ci mocne i słabe strony witryny, na których powinieneś się skupić bądź je poprawić. 
 • Najzwyczajniej w świecie… nie masz czasu. SEO to zajęcie dla cierpliwych – wymaga czasu, chęci, ale przede wszystkim stale zgłębianej i aktualizowanej wiedzy, której nie da się przyswoić z dnia na dzień. 

Co obejmuje audyt SEO?

Audyt SEO strony www zawiera informacje na temat stanu witryny oraz rekomendowanych przez nas działań, jakie warto podjąć w celu poprawienia jej widoczności w wyszukiwarce. Sprawdzamy nie tylko aspekty techniczne, związane z wykonaniem strony internetowej, ale też treści, które się na niej (i poza nią) znajdują. 

Audyt SEO Grafika Pomocnicza

Do analizowanych obszarów można zaliczyć między innymi:

 • meta dane;
 • crawlowanie, indeksowanie i kody HTML;
 • adresy URL;
 • strukturę i nawigację strony;
 • treści (w tym też duplikację treści, thin content czy kanibalizację);
 • błędy 404 i przekierowania;
 • szybkość ładowania się witryny i jej wydajność.

Celem audytu SEO strony www jest więc zbadanie jej poszczególnych elementów pod kątem ich przystosowania do konkretnych wymogów – zarówno tych nakładanych przez algorytmy wyszukiwarek, jak i stawianych przez jej użytkowników. W końcu wszyscy wiemy, jak często rezygnujemy z zakupu w sklepie internetowym z powodu wyskakujących błędów, wolnego ładowania się strony czy mało wartościowych treści, które można na niej znaleźć. 

Analiza strony w RIIOR Media

W RIIOR Media cenimy sobie przede wszystkim profesjonalizm oraz kompleksowość naszych usług. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu i zaangażowaniu. SEO, pozycjonowanie stron i wszystko, co z nimi związane, to nasza pasja i codzienność – dzięki temu mamy pewność, że robimy to dobrze. Po prostu. 

Wiemy, gdy algorytmy wyszukiwarek „zmieniają zdanie” i zaczynają badać witryny inaczej. Wiemy to, ponieważ śledzimy najnowsze trendy, wszelkie zmiany i aktualizacje, za którymi czasami aż trudno nadążyć. Korzystamy ze specjalistycznych narzędzi, które pozwalają nam badać konkurencję, ruch na stronie, potencjał poszczególnych słów kluczowych, a także dostarczają wiele innych, równie dokładnych danych. 

Zależy nam więc na zachowaniu najwyższej jakości świadczonych przez nas usług – nawet wtedy, gdy czas nagli, terminy gonią, a wyszukiwarki dopracowują już nową aktualizację. Chcemy, by dostarczony przez nas audyt strony www rozwiewał wszelkie wątpliwości, rozwiązywał problemy i wyjaśniał wszystko to, co w danym momencie dzieje się z witryną.

Dlatego rozmawiamy, omawiamy, ale przede wszystkim – przedstawiamy jasne i czytelne wytyczne. To one wskazują elementy strony, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę w dalszym procesie pozycjonowania. To właśnie dzięki nim możliwe jest wprowadzenie zmian, które pomogą jej zajmować wyższe (a nawet topowe!) pozycje w rankingach wyszukiwarek. 

W audycie SEO strony www jest także miejsce na nasze zalecenia oraz wskazówki na przyszłość. Są one doskonałym punktem wyjścia do rozpoczęcia wdrażania wszystkich wytycznych. Podpowiadają też, w jaki sposób zaplanować dalsze działania i osiągnąć lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania. 

Jeżeli więc czujesz, że audyt SEO może przynieść rozwiązanie Twoich problemów, napisz do nas! Poznamy Ciebie, Twoją firmę, a później zrobimy to, na czym znamy się najlepiej

Dlaczego MY?

Jesteśmy małą agencją, dla nas każdy klient jest ważny.

Mamy doświadczony zespół, który podoła każdemu wyzwaniu

Raportujemy nasze działania w przejrzysty sposób dla klientów.

Zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne w zakresie marketingu internetowego.

Charakteryzuje nas indywidualne podejście do każdego klienta.