fbpx

Pozycjonowanie Lokalne

Marketing Lokalny

Jeśli masz już własną stronę internetową, a promocja Twojego biznesu choć w pewnym stopniu opiera się na działaniach prowadzonych w internecie, to jesteśmy (prawie!) pewni, że słowo „pozycjonowanie” obiło Ci się o uszy. Wyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania, zwiększona widoczność w Google i sprzedaż… – pewnie kojarzysz.

Pozycjonowanie Stron Obrazek Pomocniczy

Jak zatem można rozumieć to w znaczeniu lokalnym? Czy branża odgrywa tu dużą rolę? Od czego powinieneś zacząć? Skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się, co dokładnie możemy Ci zaoferować dzięki naszej usłudze pozycjonowania lokalnego.

Czym jest SEO lokalne?

Jak się okazuje, dla wielu branż lokalne pozycjonowanie może okazać się przepisem na sukces lub brakującym ogniwem w ciągłym dążeniu do jego osiągnięcia. Należy tylko wiedzieć, kiedy warto z niego skorzystać oraz jak zrobić to właściwie.

Audyt SEO Grafika Pomocnicza

Pozycjonowanie lokalne to jedna ze strategii wchodząca w zakres działań optymalizacyjnych, która będzie miała podobne działanie do usługi Pozycjonowanie stron www, tyle że na mniejszą skalę – w lokalnych wynikach wyszukiwania.

W przeciwieństwie do SEO krajowego, gdzie nacisk kładzie się na frazy ogólne i te z długim ogonem, pozycjonowanie lokalne zakłada stosowanie słów kluczowych powiązanych głównie z geolokalizacją, takich jak: „sushi warszawa” czy „laryngolog kraków”. Doskonale sprawdzi się więc w przypadku małych i średnich firm – głównie z branży usługowej, turystycznej, medycznej czy motoryzacyjnej. 

Algorytmy Google widzą i wiedzą wiele – to już z pewnością zdążyłeś zauważyć. Bazując na danych, takich jak IP komputera, GPS czy udostępniana lokalizacja w telefonie, bez problemu potrafią także określić region, miasto czy nawet ulicę, na której właśnie się znajdujesz. Dzięki temu mogą dopasować informacje wyświetlane w wynikach wyszukiwania konkretnie pod Ciebie.

Brzmi strasznie? 😊 Każdego dnia my, użytkownicy wyszukiwarek, udostępniamy o sobie mnóstwo informacji. Skontaktuj się z nami! Podpowiemy Ci, jak wykorzystać ten fakt podczas tworzenia strategii działań optymalizacyjnych Twojego serwisu z zakresu pozycjonowania lokalnego. 

Pozycjonowanie lokalne – dlaczego warto z niego skorzystać?

Lokalne pozycjonowanie z całą pewnością przyniesie Tobie i Twojej firmie wiele miarodajnych i –przede wszystkim – długofalowych korzyści. Sprawdź więc, co dokładnie możesz dzięki niemu osiągnąć.

Ogólnie rzecz ujmując: za sukces działań optymalizacyjnych uznamy lepszą widoczność i wyższą pozycję w wynikach wyszukiwarek. Ona z kolei będzie miała korzystny wpływ na zwiększenie ruchu na stronę, aż w końcu – wzrost sprzedaży Twoich produktów bądź usług. Z reguły nie jest to krótki proces; efektów nie zobaczysz po dniu czy dwóch.

Nie zawsze jednak potrzebne nam są frazy kluczowe zapewniające witrynie czołowe miejsce w wynikach „globalnych” – tych na szeroką skalę. Czasami wystarczy jedynie to, że pokażesz się użytkownikom znajdującym się w Twojej okolicy. 

W końcu zastanów się: spieszysz się, jesteś w drodze, zależy Ci na czasie… Jakich wyników spodziewasz się po wpisaniu w Google fraz „internista warszawa”, „fryzjer wrocław” lub „wege restauracje”? Chciałbyś wtedy zobaczyć lokale oddalone o 300 km czy raczej te, które znajdują się w Twojej okolicy?

Podsumowując: wyświetlając się użytkownikom znajdującym się w danej lokalizacji, a więc prowadząc działania z zakresu SEO lokalnego, możesz osiągnąć wiele korzyści. Między innymi…

 • masz mniejszą konkurencję w walce o wysokie pozycje – zwiększasz więc szanse na to, że użytkownicy przyjdą właśnie do Ciebie;
 • tworzysz bazę stałych lub powracających klientów/użytkowników;
 • napędzasz ruch na stronę, co może przełożyć się na sprzedaż i liczbę konwersji;
 • przeznaczasz mniej pieniędzy na SEO.

Co wchodzi w zakres pozycjonowania lokalnego?

Usługa pozycjonowania lokalnego obejmuje szereg działań, które mają na celu zwiększenie widoczności Twojej witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Czego wprost nie może wśród nich zabraknąć?

Wytyczne do optymalizacji strony pod frazy lokalne i ich dalsze monitorowanie

Jednym z pierwszych i najważniejszych elementów skutecznego pozycjonowania lokalnego (i nie tylko) jest dobór odpowiednich słów kluczowych, a w dalszej kolejności – ich ciągłe monitorowanie. W końcu dopasowane frazy – w zależności od liczby konkurencji czy sezonowości – mogą się zmieniać. Warto więc mieć to na uwadze i stale optymalizować swoje działania. 

Po wstępnej analizie konkurencyjności i potencjału konkretnych fraz otrzymasz od nas wytyczne, które pomogą nam w ustaleniu dalszych działań optymalizacyjnych. Wspólnie zbadamy i zastanowimy się, jak mogą wyglądać zapytania użytkowników poszukujących Twojego biznesu/produktu w wyszukiwarce. W końcu obok fraz lokalnych, takich jak „sklep spożywczy kraków”, mogą znaleźć się także frazy bardziej ogólne – np. „otwarte w niedzielę”.

Optymalizacja wizytówki GMF i dostarczenie danych strukturalnych

Wizytówka w Google Moja Firma to niezbędnik każdego właściciela biznesu, który chce podjąć działania z zakresu pozycjonowania lokalnego. Otóż – rozwiewając wszelkie wątpliwości – ją także trzeba optymalizować.

Dzięki poprawnie uzupełnionej wizytówce Google będziesz mógł wyświetlać się także w aplikacjach mobilnych, takich jak Mapy czy Asystent Google. Dodatkowo umożliwisz swoim potencjalnym klientom szybkie sprawdzenie godzin otwarcia, dokładnego adresu, dojazdu, a nawet zbadanie opinii, podzielenie się własną lub zamieszczenie komentarza.

Jeśli masz już swoją wizytówkę, upewnij się, że podałeś w niej wszystkie wymagane informacje: nazwę firmy, jej kategorię, adres, telefon, adres URL strony www, godziny otwarcia. Zobacz też, jak wygląda sekcja „O nas”, oraz sprawdź, czy do tej pory nie pojawiły się tam żadne niepochlebne opinie.  

Budowanie lokalnej sieci linków (linki NAP)

Przed budowaniem sieci linków NAP – linków odnoszących się jedynie do pozycjonowania lokalnego – musisz stworzyć wizytówkę NAP z informacją o nazwie, adresie i numerze telefonu firmy. Rozesłanie jej do najpopularniejszych branżowych i lokalnych portali czy katalogów zwiększy rozpoznawalność Twojego biznesu. To z kolei z pewnością ułatwi zdobywanie wysokich pozycji w Google i pozyskiwanie coraz to nowych klientów.

Wśród serwisów, którymi warto się zainteresować, znajdą się na pewno: 

 • bazy firm, np. targeo.pl, zumi.pl, bazafirm.org, cylex.pl;
 • portale branżowe z katalogiem, np. tripadvisor.com, booking.com;
 • portale społecznościowe;
 • portale publikujące oferty pracy;
 • oficjalne, lokalne strony www powiatów, gmin, miast itd.

SEO lokalne – w jakich branżach sprawdzi się najlepiej?

Usługa pozycjonowania lokalnego obejmuje szereg działań, które mają na celu zwiększenie widoczności Twojej witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Czego wprost nie może wśród nich zabraknąć?

Uwzględnienie ogólnych działań z zakresu tworzenia/poprawiania SEO witryny w swojej strategii marketingowej moglibyśmy polecić każdemu, kto ma swoją stronę internetową lub prowadzi firmę w internecie. Jeśli zależy Ci na zwiększeniu widoczności witryny, pozycjonowanie jej w Google będzie ku temu najlepszym – a na pewno najbardziej efektywnym – rozwiązaniem. 

Podczas gdy wyniki wdrażania SEO na większą skalę w większości przypadków będą satysfakcjonujące, w niektórych sytuacjach okażą się mniej znaczące niż efekty płynące z wdrożenia działań z zakresu pozycjonowania lokalnego.

Wymienić możemy bowiem kilka branż, w których optymalizacja na skalę krajową nie będzie miała większego sensu. Jeśli Twoja firma zalicza się właśnie do którejś z nich, to wiedz, że dobrze trafiłeś:

 • branża gastronomiczna – prowadzisz własną restaurację lub kawiarnię? A może masz hurtownię lub jesteś dostawcą i chciałbyś świadczyć usługi dla lokali w danej okolicy?;
 • branża turystyczna – masz swój hotel, hostel lub wynajmujesz apartamenty? Jesteś przewodnikiem zorganizowanych wycieczek? A może właścicielem muzeum, gdzie kolekcjonujesz regionalne dobra?;
 • branża beauty – prowadzisz salon kosmetyczny, gabinet medycyny estetycznej lub świadczysz usługi fryzjerskie?;
 • branża handlowa – jesteś właścicielem jednego z niewielu sklepów spożywczych w okolicy? Masz swój butik czy otworzyłeś własne centrum handlowe?;
 • branża motoryzacyjna – masz swój warsztat samochodowy, prowadzisz komis lub sprzedajesz części do konkretnych marek?;
 • branża medyczna – rozpocząłeś prywatną praktykę lekarską, otwierając swój własny gabinet stomatologiczny, laryngologiczny czy ginekologiczny? Otworzyłeś aptekę lub laboratorium?

Jeśli odpowiedź na któreś z powyższych pytań brzmi: „tak”, to powtarzamy – znalazłeś się w dobrym miejscu. Kontaktując się z nami, dowiesz się, jak za pomocą pozycjonowania lokalnego zwiększymy Twoją pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.

RIIOR Media – dlaczego my?

W RIIOR Media na pierwszym miejscu stawiamy Ciebie, Twoje cele i oczekiwania, jakie masz względem usługi, którą mamy dla Ciebie zrealizować. Naszym rzetelnym, skrupulatnym podejściem chcemy przekonać Cię do sprawdzania coraz to nowych, innowacyjnych rozwiązań, zgodnie z trendami i zaleceniami Google.

Cały proces pozycjonowania lokalnego i każde rozwiązanie wspólnie omówimy. Wyjaśnimy metodykę oraz krok po kroku przedstawimy Ci zakres naszych działań. Damy Ci również liczne wskazówki i rekomendacje, z których będziesz mógł korzystać nie tylko w trakcie, ale także po zakończonej współpracy. 

W czasie prac optymalizacyjnych będziemy z Tobą w stałym kontakcie. Odpowiemy na każde pytanie, wątpliwość czy propozycję zmian. Dzięki uwzględnieniu w strategii monitorowania słów kluczowych i ciągłej analizy efektów wdrażanych wytycznych i rekomendacji będziesz miał pewność, że trzymamy rękę na pulsie. Wyniki przedstawimy Ci w czytelnym, jasnym i przejrzystym raporcie.

Jeśli więc Twoim celem jest korzystanie z usług doświadczonej i zaangażowanej agencji – zapraszamy! Decydując się na skorzystanie z naszej usługi pozycjonowania lokalnego, działasz w trosce o lepszą widoczność swojej strony w internecie, a co za tym idzie – zwiększasz sprzedaż swoich produktów czy usług. 

Dlaczego MY?

Jesteśmy małą agencją, dla nas każdy klient jest ważny.

Mamy doświadczony zespół, który podoła każdemu wyzwaniu

Raportujemy nasze działania w przejrzysty sposób dla klientów.

Zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne w zakresie marketingu internetowego.

Charakteryzuje nas indywidualne podejście do każdego klienta.